"They are doing a good job entertaining us.”

Dordrecht in beeld bij internationale toeristen én nationale media

Wie momenteel een rondje door het historische hart van Dordrecht loopt, ziet het. Er zijn meer internationale toeristen in de stad dan gebruikelijk. Door de extreme droogte kunnen cruiseschepen in Duitsland niet verder varen vanwege de lage waterstanden. En dus kiezen cruisemaatschappijen andere bestemmingen voor hun reizigers. Dat maakt het een stuk drukker in Dordrecht, waar zij nog wel kunnen aanleggen. De afgelopen jaren heeft Dordrecht flink geïnvesteerd in de cruisemarkt. De toegenomen bekendheid van de stad en het brede aanbod werpen nu hun vruchten af.

RTL Nieuws en Hart van Nederland maakten een item waarin stadsgids Remy Balistreri (Ontdek Dordrecht) en Dave Geensen (directeur, Dordrecht Marketing & Partners) aan het woord kwamen. De extra drukte is prettig voor ondernemers, maar de oorzaak is uiteraard zorgelijk. Toch kan Dordrecht de komende jaren ook onder normale omstandigheden uitkijken naar meer cruisebezoekers. Dat levert mooie kansen op voor ondernemers.

Dordrecht Marketing & Partners brengt het aanbod van de stad op verschillende manieren onder de aandacht van deze doelgroep. Dat gebeurt bijvoorbeeld door bezoekers aan de balie van de VVV en online te wijzen op de mooiste plekken en activiteiten.

De gemeente Dordrecht werkt aan nieuw toerismebeleid, waarin ook de cruisemarkt een belangrijke rol speelt. Dordrecht Marketing & Partners levert hieraan een actieve bijdrage aan. De ambities richten zich daarbij op zowel kwalitatieve versterking als duurzame groei.

Bekijk de reportage